Solare Energy Sp. z o.o. i BB Development zacieśniają współpracę w innowacyjnej umowie VPP


Solare Energy Sp. z o.o. i BB Development zacieśniają współpracę w innowacyjnej umowie VPP

Solare Energy podpisał strategiczną umowę VPP (Wirtualnej elektrowni) z renomowanym deweloperem BB Development. Umowa dotyczy utworzenia wirtualnej elektrowni optymalizującej zarządzanie energią elektryczną produkowaną w inwestycjach grupy kapitałowej BB Development o łącznej mocy ponad 6 MW już od 1 stycznia 2024 r.

BB Development to firma działająca w branży deweloperskiej, skupiająca się na zrównoważonym rozwoju i innowacyjnych projektach. Poprzez współpracę z Solare Energy, czyli polską spółką energetyczną specjalizującą się w tworzeniu systemów odnawialnych źródeł energii, BB Development dąży do obniżenia śladu ekologicznego swoich inwestycji, kontynuując drogę strategicznych zmian unowocześniania rynku deweloperskiego oraz łączenia go z rozwojem energetyki odnawialnej. Celem wirtualnej elektrowni jest również aktywne zarządzanie portfelem źródeł wytwórczych OZE oraz kosztami energii elektrycznej, będącymi coraz większym wyzwaniem dla przedsiębiorców.

Umowa zawarta między Solare Energy a BB Development to jedna z niewielu działających w Polsce wirtualnych elektrowni oraz druga w portfolio Solare Energy Sp. z o.o. Wirtualna elektrownia jest idealną odpowiedzią na wyzwania dotykające rynku nieruchomości, która optymalizuje koszty energii, podnosi standard inwestycji i daje możliwość sprzedaży wyprodukowanej energii poza grupę kapitałową, gdy produkcja energii przewyższa zużycie.

W Solare Energy chcemy być pionierem w transformacji energetycznej, tworzyć Energetykę 2.0, w której łączy się dotychczasowe rozwiązania branży energetycznej z nowymi technologiami i innowacyjnymi produktami. Rynek energetyczny w Polsce w ostatnich latach niebywale przyspieszył, co wymaga od spółek obrotu energią nowych rozwiązań, takich jak umowy PPA czy wirtualne elektrownie. Zdecydowanie zwiększa się również świadomość klientów biznesowych, którzy z pozycji odbiorcy stają się coraz częściej wytwórcami energii elektrycznej. Wzrastająca świadomość i wiedza klientów biznesowych wymuszają na rynku tworzenie nowych rozwiązań, lepiej dopasowanych do potrzeb zmieniającego się rynku. Innowacyjne rozwiązania tworzone przez Solare Energy ułatwiają im zarządzanie energią, pozwalają na optymalizację kosztów energii elektrycznej oraz zwiększają stopę zwrotu z inwestycji poczynionych w instalacje OZE – tłumaczy Mateusz Kania, członek zarządu Solare Energy Sp. z o.o.

Wirtualna elektrownia to zintegrowane zestawienie rozproszonych geograficznie źródeł energii, takich jak elektrownie wiatrowe, czy farmy fotowoltaiczne, a także rozproszonych odbiorców. W obrębie VPP wszystkie podmioty wzajemnie się bilansują, co ułatwia zarządzanie kosztami energii w dużych przedsiębiorstwach. Energia wytwarzana przez farmy fotowoltaiczne jest w pierwszej kolejności „konsumowana” przez wszystkie punkty odbiorcze funkcjonujące w ramach grupy kapitałowej. Stworzona wirtualna elektrownia pozwala również na sprzedaż energii elektrycznej wyprodukowanej przez farmy fotowoltaiczne do odbiorców końcowych poza grupę BB Development za pośrednictwem Solare Energy posiadającej koncesję na obrót energią elektryczną.

 

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.